Get Adobe Flash player

ANAPLAZMOZA I INNE CHOROBY ODKLESZCZOWE ATAKUJĄ!!!

Po sezonie na Babeszję przyszła kolej na ANAPLAZMĘ. W naszej lecznicy dzięki szybkim testom diagnostycznym wykryliśmy już do tej pory kilkanaście przypadków tej podstępnej choroby

ANAPLAZMOZA

To choroba, o której do tej pory rzadko mówiło się w Polsce, a która coraz częściej zaczyna atakować nasze zwierzęta.

Wywołana jest przez dwa rodzaje mikroorganizmów: Anaplasma phagocytophilum, która atakuje granulocyty oraz Anaplasma platys, która atakuje płytki krwi. Oba gatunki przenoszone są przez kleszcze z rodziny Ixodes.

Objawy: gorączka, apatia, brak apetytu, bolesność mięśni, problemy w chodzeniu, kulawizny. Zaburzenia ze strony układu pokarmowego: biegunki, wymioty. Zaburzenie oddechowe, duszność, kaszel.

U niektórych zwierząt mogą wystąpić zaburzenia krzepnięcia krwi, które objawiają się jako spontaniczne krwawienia z nosa, czy krwawy mocz. Objawy mogą się pojawić już w 1-2 tygodnie od kontaktu z zakażonym kleszczem.

BABESZJOZA

To groźna choroba przenoszona przez kleszcze.

Objawy występują w ciągu kilku dni od chwili ukąszenia przez kleszcza. Jest to apatia, osłabienie, brak apetytu, bladość błon śluzowych, żółtaczka, gorączka. Następnie pojawiają się problemy z oddawaniem moczu, zmiana jego zabarwienia, niewydolność oddechowa, biegunka, utrata wagi.

 

ZAPRASZAMY DO LECZNICY, GDZIE OPRÓCZ PORADY I POMOCY LEKARZA WETERYNARII ZNALEŹĆ MOŻNA SZEREG PREPARATÓW PRZECIWKO PCHŁOM I KLESZCZOM

 

W SPRZEDAŻY OFERUJEMY:

- OBROŻE PRZECIWKO PCHŁOM I KLESZCZOM SKUTECZNE DO 8 MIESIĘCY

- PŁYNY SPOT ON PRZECIWKO PCHŁOM I KLESZCZOM

- PŁYNY W AREOZOLU

- NOWOŚĆ !! TABLETKI DO POŁKNIĘCIA SKUTECZNE 3 MIESIĄCE

 

 

Kontakt

Lecznica Weterynaryjna IWA
ul. Katowicka 14b,
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 471 82 72
E-mail: weterynarz@lecznicaiwa.pl

Godziny otwarcia:
pn-pt: 09:00 - 20:00
sb: 09:00 - 13:00

Poza godzinami przyjęć lecznica pełni dużur
pod numerem telefonu 666 118 266

Przyjmujemy płatności kartą.

Uczestniczymy w programach:

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

ico zamknij